Na een jaar met wat zijdelingse uitstapjes is m'n "jaar project" op een paar verfstreepjes na klaar.
Het oorspronkelijke idee waren een paar grenadiers zittend in een greppel langs de weg na het voorbeeld van deze foto.

Echter op aanwijzing van Roger Hurkmans en een geweldige dynamische foto is het toch een nadere kant op gegaan en was dit geboren! Kurland en de uitzichtloosheid waarin deze mannen zaten..


Setting is Kurland tussen een van de vele gevechten waar wat Norland grenadiers naast een verlaten spoor op adem komen met daarbij een gesneuvelde kameraad de volgende opdracht ontvangen en spoedig weer door moeten gaan.
Het begon met de bouw van de erg fijne Tamiya Hetzer kit aangevuld met 3d geprinte toolclamps, Friul tracks en een alu loopje. De fenders zijn dunner gemaakt en wat verbogen om er wat leven in te brengen.

Basis is gespoten met de late war set van Ammo en gesealed met satin lak van Vallejo voor verdere weathering.

Tijdens de bouw is de ophanging aangepast om straks in dio te plaatsen. Toch was het veel passen, meten en weer aanpassen tijdens het maken van de ondergrond om alles goed op zn plek te krijgen.

De figuren zijn een mix van aangepaste tot standaard figuren van Evolution en Alpine. Schilderwerk is voor een groot gedeelte voor het maken van het dio geweest en afgewerkt toen alles is geplaatst op de ondergrond.

Om toch meer hoogte werking te krijgen en het Kurland gevoel met zijn vele naaldbossen waren naaldbomen onvermijdelijk om te maken. Deze had ik eens eerder gemaakt maar dit keer heb ik als voorbeeld een commercieel boompje gebruikt en deze bomen gemaakt.



Door met veel lagen en verschillende kleuren te werken komt er een mooie variatie in de weathering. Laatste aanpassingen zijn gedaan nadat alles geplaatst was om er zoveel mogelijk 1 geheel van te maken.



Bedankt voor het kijken!